logo_EDL_n_NEW
Menu

Jazz / Modern

Barbara
Tomas

new_sedziowie_strona_tomas

Trener juniorskiego zespołu Imperial Juniors i seniorskiego Imperial. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2006 roku, poznając technikę tańca jazzowego pod okiem wybitnej trenerki i pedagog tańca – Izabeli Barskiej-Kaczmarczyk w Studio Tańca Vivero w Rybniku. Taniec jazzowy stał się jej główną techniką i wraz z zespołem brała udział i odnosiła liczne sukcesy na festiwalach, turniejach tanecznych, a także na Mistrzostwach Polski i Świata International Dance Organization (IDO). Oprócz tego miała okazję brać udział w wielu spektaklach taneczno-teatralnych. Od 2013 roku jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalizacją taniec jazzowy, a tytuł ten uzyskała w Egurrola Dance Studio w Warszawie.

W 2015 roku stworzyła swój pierwszy autorski spektakl taneczny pt. “Psyche” oraz monodram, które zostały przedstawione na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej.

Podczas pracy z młodymi tancerzami Basia zwraca szczególną uwagę nie tylko na prawidłową technikę, ale również na wyraz artystyczny i emocje związane z tańcem. Ceni dyscyplinę na zajęciach, pokorę i sumienną pracę, ale zawsze zaznacza, że taniec ma być przede wszystkim przyjemnością dla tancerza.