Zespół

SWAGG JUNIORS

Nazwa:
SWAGG JUNIORS

Trener:
Patryk Kownacki

Styl tańca:
hip hop

Kategoria wiekowa:
juniorzy

Szkoła:
Egurrola Dance Studio Ochota

Jesteśmy tancerzami hip hopowymi. Kochamy taniec a nasze serca biją w rytmie hip hopu. Każdą wolną chwilę najchętniej spędzamy na sali razem trenując. Taniec to całe nasze życie!

Ktoś mógłby nas zapytać, czy mamy w ogóle czas na naukę? Oczywiście – chcieć to móc!

Zaangażowanie w zajęcia i świadomość, że nad czymś wspólnie pracujemy sprawia, że możemy przenosić góry!

W naszym zespole może tańczyć każdy, kto ma od 12 do 16 lat, kto jest gotowy poświęcić dużo swojego wolnego czasu, kto jest gotowy wejść w niesamowity świat tańca. Razem z zespołem startujemy na turniejach, przygotowujemy oprawy taneczne do wielu teledysków, koncertów, reklam i pokazów mody.

Niejednokrotnie zdobyliśmy Mistrzostwo Polski! Mamy przyjemność pracować z trenerem – Panem Patrykiem Kownackim, który specjalnie dla nas tworzy niepowtarzalne, żywiołowe choreografie oraz czuwa nad naszym tanecznym i mentalnym rozwojem.

Treningi choreografii mamy trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. Dodatkowo w każdą sobotę uczęszczamy na zajęcia z akrobatyki. Ponadto regularnie bierzemy udział w organizowanych przez Egurrola Dance Studio warsztatach z nauczycielami przyjeżdżającymi z różnych stron świata, by dzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Awans do zespołu Swagg Juniors daje szansę takiego opanowania warsztatu tanecznego, by w przyszłości zasilić zespół SWAGG, a później… stać się tancerzem zawodowej grupy VOLT lub trenerem!

Trener

PATRYK
KOWNACKI

Trener streetowych zespołów Swagg Juniors i Swagg Juniors 2. Od początku pracy w Egurrola Dance Studio budował silne grupy hip hopowe, które co roku stawały na pierwszym stopniu podium podczas Mistrzostw Egurrola Dance Studio. Teraz ci właśnie tancerze zasilają nasze flagowe zespoły.

Jako instruktor tańca pracuje od 16. roku życia, a w Egurrola Dance Studio jest z nami od 2016 roku. Pod okiem Patryka szkolą się nasi najlepsi tancerze, którzy dumnie reprezentują szkołę na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. W 2019 roku Patryk otrzymał tytuł Instruktora Roku Egurrola Dance Studio oraz tytuł Najlepszego Debiutu Trenerskiego. Wraz z zespolem Swagg Juniors wywalczył tytuł najlepszej juniorskiej ekipy hip hopowej Egurrola Dance Studio w 2020, a podczas United Dance Arena w Mogilnie otrzymali nagrodę Grand Prix za najlepszy występ turnieju.

Patryk tańczy od 10. roku życia. Początkowo trenował taniec towarzyski. Program „You Can Dance – Po prostu tańcz!” sprawił, że zaczął interesować się hip hopem. Zapisał się na zajęcia do białostockiej Akademii Tańca Szał, gdzie trafił od razu do zespołu Street Dance. W tym samym roku zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski IDO w duecie hip hop oraz wicemistrzostwo Polski z formacją Street Dance Show. Następnie z dorosłą grupą Szał zdobył m.in.mistrzostwo Polski IDO oraz 8. miejsce na mistrzostwach śŚwiata w Grazie. Wraz z tym zespołem doszedł również do półfinału programu „Got To Dance”.

Po przeprowadzce do Warszawy zainteresował się nowo powstałym stylem tańca, zwanym polyswagg. Zainteresowanie było tak duże, że postanowił wyjechać do kraju jego pochodzenia – Nowej Zelandii, gdzie szkolił się w swojej ulubionej szkole tańca, Palace Dance Studio. Tam brał udział w warsztatach u Parris Goebel oraz członków słynnej ekipy Royal Family.