Zespół

SCANDAL

SCANDAL_XXXVIII

Nazwa:
SCANDAL

Trenerki:
Monika Czaplicka / Elżbieta Dudarewicz

Styl tańca:
hip hop

Kategoria wiekowa:
dorośli

Szkoła:
Egurrola Dance Studio Łódź

SCANDAL istnieje od 2019 roku – początkowo jako grupa turniejowa, ale już po pierwszych turniejach organizowanych przez Egurrola Dance Studio, dzięki swojej ciężkiej pracy tancerki zyskały miano zespołu.

To żeński skład, którego głównym celem jest rozwój umiejętności tanecznych, ogólnej sprawności każdej z dziewczyn oraz zdobywanie osiągnięć na turniejach tańca.

Pomimo krótkiego stażu, wszystkie tancerki są mocno ze sobą zżyte, w czym niemała zasługa ich trenerek. Ze względu na pasji do muzyki i do tańca na każdym treningu od pierwszej minuty czuje się ogromne zaangażowanie dziewczyn.

Głównym stylem, w którym szkoli się SCANDAL, jest hip hop, jednak równie ważne dla zespołu jest wszechstronne rozwijanie się na warsztatach z innych stylów tanecznych.

Zajęcia choreograficzne odbywają się dwa razy w tygodniu, natomiast w niedziele odbywają się dodatkowe zajęcia z akrobatyki lub inne warsztaty taneczne.

Obecnie zespół zdobywa doświadczenie sceniczne zespół zdobywa na turniejach organizowanych przez Egurrola Dance Studio, zawsze dając z siebie 100%!

Trener

MONIKA
CZAPLICKA

Trener zespołu Scandal, tancerka, choreograf, pedagog tańca oraz instruktor fitness. W 2012 r. Monika ukończyła Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi (Wydział Artystyczny, kierunek: taniec, spec. tancerz-choreograf ) pod opieką dr Alexandra Azarkevitcha, a 2 lata później na tej samej uczelni ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika tańca. W 2015 r. zdobyła uprawnienia instruktora fitness, co dało jej jeszcze większą świadomość ciała.

Tańczy od 1996 r. Przez ten czas zdążyła zapoznać się z tańcem towarzyskim, ludowym, historycznym, współczesnym, klasycznym i nowoczesnym. Mimo wszechstronności dominującym stylem w jej tanecznym życiu stał się hip hop. Dopiero na studiach spotkała swoją drugą miłość – taniec współczesny. Dzięki zajęciom, na których nie liczyła się technika, a otwarty umysł i serce, pokochała teatr tańca. Te doświadczenia sprawiły, że jej choreografie są tworzone z wielkim uczuciem.

Jako tancerz i choreograf brała udział w wielu pokazach, performance’ach i konkursach np. w Teatrze Wielkim oraz Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Poziom, na jakim się teraz znajduje, zawdzięcza licznym warsztatom i zajęciom z choreografami z całego świata.

Jej choreografie były wielokrotnie nagradzanie na ogólnopolskich konkursach.
Możliwość ruchu daje jej wiele radości, dlatego zajęcia, które prowadzi, są pełne energii i uśmiechu.

Trener

ELŻBIETA
DUDAREWICZ

Trener zespołu Scandal, dyplomowany instruktor tańca. Taniec towarzyszy jej od zawsze. Zaczynała jako tancerka tańca ludowego, później tańca klasycznego i jazzowego, jednak to hip hop skradł jej serce. Razem z formacjami i solo startowała w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach tanecznych, odnosząc liczne sukcesy. Brała udział w wielu pokazach i imprezach artystycznych. Obecnie realizuje się w pracy trenera oraz instruktora, przekazując wiedzę i umiejętności innym.